Samozřejmě, že je vám všem jistě jasné, že postupem doby docházelo, a také stále dochází k vývoji společnosti, což tedy vede k tomu, že za sebou má lidstvo již nějaký ten vývoj, avšak takto je nutné nacházet i na věci, které se nacházejí ve světě kolem nás, neboť každá, byť jen malá, a na první pohled nepodstatná věc, má svou historii, která může být v moha případech opravdu zajímavá. A jelikož je člověk živ zejména díky různorodým nápojům a pokrmům, tak dnešním tématem bude vývoj šumivého vína, a to zejména z toho důvodu, že právě tento nápoj je vhodný k událostem, které společnost slaví zejména díky uběhnutí určitého času, tedy díky historii.
Šumivé víno se tak tedy na svět podívalo již na přelomu 17. a 18. století, a to jen díky mnichu Domu Pérignonovi, který převážel víno z Francie do Anglie, a právě díky těmto cestám jej vynalezl. Tento mnich byl tak tedy prvním, kdo v této oblasti provedl určitý výzkum, avšak v příběhu hrál podstatnou roli ještě jeden muž, Christopher Merret, který prezentoval široké královské společnosti informace o tom, co se děje v láhvi, jakmile je do ní tento druh alkoholu napuštěn, což jistě bylo také značným přínosem. Neslavnějším obdobím pro šumivá vína však bylo 19. století, a to díky tomu, že v průběhu doby došlo ke zlepšení výroby, což je tedy i dnes jistě důvodem toho, proč je právě po tomto druhu alkoholu tak vysoká poptávka.
Šumivé víno je však vskutku obecný pojem, a tak je tedy vhodné, aby došlo ještě ke specifikaci jednoho poddruhu, který je dnes velmi, ale opravdu velmi žádaný. Jedná se o champagne, tedy šampaňské víno, které nejčastěji vzniká míšením tří odrůd – rulandského modrého (Pinot Noir), mlynářky (Pinot Meunier) a Chardonnay. Jedná se tak tedy o velmi specifickou kombinaci, která však přináší tu nejkrásnější možnou slast pro chuťové pohárky člověka.