Představte si, že jedete na pustý ostrov, kde jste jen vy, stromy, keře, kameny a moře. Pokud předpokládáme, že máme potravu a pitnou vodu, co byste dělali? Jak byste trávili svůj volný čas?
Podle mě bychom všichni první den stavěli obydlí, seznamovali se s přírodou a hledali, čeho bychom se měli bát. Všude je přeci něco nebezpečného. Ať je to sopka, hurikán, jedovaté žáby, neznámé plody, bažina či závislost. Všude se dá vymyslet, kde bydlet. Ve skále, ve stromovém domku, v jámě, jen tak pod širákem. Snažili bychom se najít nejrůznější koníčky. Mě napadá hledat mušle na pláži, hrát si s pískem, sbírat plody, postavit sluneční hodiny. Po čase by nás to s velkou pravděpodobností omrzelo a možná bychom se začali nudit. Věřte nebo ne, kdo jednou vzal mobil do ruky, už na něj nikdy nezapomene.
Samozřejmě budou i výjimky, ale věřím, že většině by mobil začal po čase chybět. Mimo to by nám začali scházet i přátelé a rodina. Nemožnost být s nimi každý den v kontaktu je srdcervoucí.
V našem skutečném světě, ale opravdu existují výjimky. Jednou z nich je, že rodina je super bio eko a mobily nepodporuje. Svým dětem je nikdy nedopřeje. Je to dobře nebo špatně? Alespoň v nich nevzbuzuje závislost. Co myslíte? Nebudou se jim děti ve škole smát? Druhým případem jsou lidé chudí, kteří si ho nemohou dovolit a dalším jsou lidé staří, kteří ho používat odmítají.
Osobně znám pána, který je v důchodu, ale zdravý a čilý a odmítá telefon. Prostě žije bez něj, dle jeho postoje ho k ničemu nepotřebuje. Spíše s tím má problém zbytek rodiny, která věčně nadává, že se mu nedá dovolat. Říkám si, zda by to bylo jiné, kdyby mobil sice měl, ale nenosil by ho u sebe. Asi ne.
Sama mobil používám denně. Dnes ho využívám více než notebook.
Zkrátka nevím, jak vám, ale mně by mobil tedy hodně chyběl. Dokáže mě zabavit na hodně dlouho, pokud mu to dovolím.