Jestli existuje něco, bez čeho se nedá věnovat soukromému podnikání, pak jsou to peníze. Ty se tu musí prakticky neustále v dostatečném množství vydělávat a pak zčásti rovněž investovat, aby všechno fungovalo tak, jak to fungovat má. A běda tomu z podnikatelů, který to nezvládá, který nemá takový obrat a takové příjmy, jakých by bylo zapotřebí.
Smutnou skutečností je ale to, že podobné dostatečné výnosy z podnikání nejsou žádnou samozřejmostí. Jistě, mělo by se jich dosahovat, ale co když se to prostě nedaří, co když peníze scházejí, a to třeba i hodně citelně?
Pak by se možná dalo uvažovat o vyhlášení úpadku. Tedy o bankrotu. Jenže to by měla být vždy až ta poslední možnost, na to by mělo dojít teprve tehdy, když už je vážně všechno ztracené. A než k tomu dojde, měly by se vyzkoušet všechny dostupné způsoby, jak to dát do pořádku. Nemělo by se tak třeba zapomenout ani na to, že chybí-li peníze, dají se nějaké získat klidně i ve formě půjčky.
Půjčit si? Proč ne? Jenže kde?
Dobrým řešením by se mohla stát třeba hypotéka bez příjmu. Jakkoliv je tato sice někdy o něco dražší než klasické bankovní půjčky, je její nespornou předností to, že ji dostanou lehce i mnozí z těch, kteří by v bankách nikdy neuspěli. Tady se totiž namísto prověřování registrů dlužníků a požadování hodně velkých příjmů žádá, aby dal zájemce o půjčení si do zástavy nemovitost. A kdo toto nabídnout může, má úspěch na dosah ruky.
Protože se takové nebankovní hypotéky poskytují kdekomu, a to rychle a spolehlivě, a vlastně i pořád ještě výhodně. A ti, kdo takovou nebankovní hypotéku získají, mají rázem k dispozici klidně i skutečnou spoustu peněz, s nimiž se toho dá hodně podniknout a dosáhnout.
A proč by toho podnikatel v nesnázích nevyužil a nedal si své podnikání do pořádku dříve, než bude všechno definitivně ztracené?